תאונות דרכים טיפים

 
על מנת שנפגע בתאונת דרכים יזכה לקבל את הפיצוי המקסימלי שמגיע לו עליו לפעול באופן הבא:
 1. קבלת טיפול רפואי ראשוני - פנייה מיידית לרופא (רצוי בבית חולים) על מנת לברר מהן הפגיעות שנגרמו כתוצאה מ תאונת דרכים. יודגש כי רצוי שגם מי "ששונא רופאים" "ויכול לסבול את הכאבים" יפנה לבירור מצבו הרפואי, שכן לעיתים קיימות פגיעות פנימיות שאינן נראות לעין ואם הנפגע יתמהמה בפניתו הראשונית לרופא – תנסה חברת הביטוח להתחמק מתשלום הפיצוי המגיע לו ותטען כנגדו כי הפגיעות בגופו אינןקשורות ל תאונת דרכים. 
 2. תאונות דרכים וצילום הנזקים – במידה ונותרו בגוף צלקות או אף סימנים כחולים (המטומות)כתוצאה מ תאונת דרכים רצוי לצלמן כדי שחברת הביטוח תוכל להתרשם ממידת הכאב וסבל שעבר הנפגע.
 3. איסוף מסמכים - על הנפגע לשמור את כל המסמכים הרפואיים העומדים לרשותו שכן באמצעותם עוה"ד פועל להוכחת נזקו. 
 4. הודעה למשטרה – על נפגעי תאונות דרכים לדווח בדבר נסיבות התאונה. בחלוף כשבועיים יקבלו לביתם אישור מודפס ובו פרטי הרכבים, הנהגים, חברות הביטוח. אישור זה משמש גם לכיסוי הוצאות הביקור במיון . לפיכך די בהצגתו בפני בית החולים על מנת שיחדל לפנות אל נפגע תאונת דרכים בדרישת תשלום עבור ביקורו בחדר המיון. 
 5. תאונות דרכים וחברת הביטוח - לא לדבר עם חוקר של חברת הביטוח - אל תדבר על התאונה עם אנשים שאינך מכיר . במידה והנך נתקל באדם שפונה אליך (או אל בני משפחתך) בבקשה לקבלת פרטים על התאונה דע כי ניצב לפניך חוקר מטעם חברת הביטוח, שתפקידו "להפיל" אותך כדי שתקבל פיצוי קטן ככל האפשר. דע כי כל שיחותיך עם החוקר מוקלטות ( בין אם בטלפון ובין אם פנים מול פנים).
  לכן כל שעליך לומר לחוקר הוא : אני מיוצג על ידי עורך דין תעבורה, הנך מוזמן לפנות אליו בכל שאלה שיש לך בנוגע ל תאונת דרכים. 
 6. תאונות דרכים במסגרת הצבא - חייל שנפגע ב תאונת דרכים צריך לבחור את מי לתבוע: משרד הביטחון או חברת הביטוח של הרכב בו נסע. לעיתים, בתאונות קשות יש המעדיפים לתבוע את משרד הביטחון המעניק הטבות רבות לנכי צהל
 7. הגשת תביעה בטרם חלף מועד ההתיישנות - כיום, על הנפגע להגיש תביעתו תוך 7 שנים מיום קרות התאונה או עד שהגיע לגיל 25 ( באם התאונה התרחשה כאשר היה קטין). 
 8. התייעצות עם עורך דין תעבורה – חובה – על מנת שתזכו לקבל את מלא זכויותיכם, יש לפנות לעו"ד תעבורה בשלב מוקדם ככל שניתן, וזאת כדי שיוכל להיות לכם לעזר וללוותכם עד לקבלת הפיצוי הנכסף.
 9. טיפים לנהגת שנפגעה ב- תאונת דרכים

  ======================
  מאמר זה אינו בבחינת חוות דעת
  משפטית ואינו משמש תחליף
  לייעוץ משפטי עם עו"ד תעבורה 
  ======================
 
 
 
 
 


Share/Bookmark