נהיגה בשכרות

דיני תעבורה נהיגה בשכרות – מה ניתן לעשות?

רק שיטת התקפה במספר חזיתות בו זמנית, הייחודית למשרדנו, תציל את רשיון הנהיגה שלך! , אבל לפני כן סקירה קצרה על מה שמתרחש מתחת לפני השטח:
 • צדקנו !!!  למיצים אין השפעה על תוצאות בדיקת הינשוף !!! 
  ביום 29.6.10 קבע בית המשפט בירושלים כי למיצים אין השפעה על תוצאות בדיקת הינשוף. בית המשפט פסל את חוות דעתו של ד"ר בר אילן אשר הוגשה על ידי  עו"ד ערן בן עמי. בית המשפט הרשיע את לקוחו וגזר עליו עונש כבד במיוחד של 3 שנות שלילה
  בפועל
   
   
  - עד לא מזמן, נטענו טענות שונות ומשונות כנגד מכשיר הינשוף אשר כביכול זיהה בניסוי משקאות קלים כגון: מיץ תפוזים, מיץ תירוש וכיו"ב כאלכוהול.  ואולם, כפי שמשרדנו חזה מראש קו ההגנה הנ"ל בו השתמש עו"ד בן עמי נכשל !!! בית משפט קבע כי "אין לייחס משקל לחוות הדעת.. אין לסמוך על הבדיקות שערך המומחה ועל המסקנות הנובעות מהן.."

  כזכור, המשטרה טענה טענות כבדות משקל כנגד אמינותו של הניסוי ותוצאותיו הנובעות מכך שהוזרמו לינשוף חומרים באמצעות מכונה (המדמה אויר נשוף מהקיבה) כשבפועל יש לבדוק את האויר הנשוף מהריאות (כפי שנעשה במציאות כאשר הנהג הנבדק נושף אל תוך המכשיר). זאת ועוד, לטענת המשטרה אין כל סיכוי שהינשוף יזהה בטעות את מיץ התפוזים כאלכוהול שכן בניסוי אחר שנערך בחסות בית המשפט , במטרה לבדוק האם קיימים הבדלים בתוצאות המתקבלות בבדיקת הינשוף (הבודק אויר נשוף) לעומת אלו המתקבלות בבדיקת הדם (הנחשבת אמינה למדיי), שתו השוטרים הנבדקים, במהלך הניסוי, אלכוהול מעורבב במיץ תפוזים, ולא התגלתה כל השפעה למיץ התפוזים על תוצאות הבדיקה.


לפיכך, על מנת להשיג הפחתה משמעותית של העונש ואף להגיע לזיכוי - חייבים להלחם ולהשתמש גם  בתחמושת נוספת  אשר הוכח כי לעורך דין אלגרנטי יש  מיומנות מיוחדת בהפעלתה:

 • נהיגה בשכרות תקיפה ראייתית - ייחודו של משרדנו הוא ביכולת והכישרון לאתר כל פגם המצוי בחומר הראיות (גם אם הוא קטן ונסתר מעיני עורך דין תעבורה אחר). משרדנו לא יהסס מלהשתמש באמצעים לא שגרתיים כגון: גרפולוג, טוקסיקולוג וכיו"ב, על מנת להביא לזיכוי או לצמצום העונש הצפוי עקב נהיגה בשיכרות.
 • תקיפת מיומנותו של מפעיל הינשוף - לא פעם נמצא כי המפעיל פועל בניגוד לנהלים הקיימים והמחייבים אותו (למשל לא החליף פיה בכל נשיפה, לא המתין 15 דקות בין שעת עצירת הנהג ועד לביצוע בדיקת הינשוף, לא הסביר לנהג את משמעות הסירוב וכיוב') לפיכך, על מנת לחשוף את חוסר מיומנותו עו"ד אלגרנטי חוקר אותו חקירה צולבת מעל דוכן העדים באופן שיש בו להביא לזיכויו של הנאשם ו/או לצמצום עונשו הצפוי בעבירה של נהיגה בשכרות.
 • תקיפה תחזוקתית - פגיעה "בבטן הרכה" של הינשוף, באמצעות הוכחת פגמים בתחזוקתו. (למשך קיימות תקלות במכשיר המחייבות החלפת החלק המקוקל , ואולם כאשר הטכנאי בוחר לתקן את החלק הפגום ולא להחליפו בניגוד לאמור על ידי היצרן - קיים כשל משמעותי שיש בו כדי להביא לזיכויו של הנאשם)
 • תקיפה חוקתית - הצבעה על אי ההתאמה הקיימת בין התקנות הקבועות בחוק ובין נהלי הפעלת מכשיר הינשוף שיש בהן כדי להביא לזיכויו של הנאשם ב נהיגה בשיכרות ו/או לצמצום עונשו הצפוי.
 • עסקת טיעון - עורך דין תעבורה הבקיא במלאכתו יכול לעיתים, לסיים את התיק עם פסילה של 2-3 חודשים בלבד! על מנת "לזכות " בעיסקה כזו חשוב לשכור שירותיו של עו"ד יצירתי, מתוחכם, המכיר היטב את הינשוף ושאינו חושש לפתוח במלחמת התשה מול המשטרה.

  מטעמים מובנים, לא נוכל לחשוף את כל אפשרויות הפעולה העומדות לרשות עורך דין תעבורה. כאשר אדם נחשד ב נהיגה בשיכרות, הואיל ובאתר זה מבקרת גם... המשטרה.

נהיגה בשכרות ינשוף

======================
מאמר זה בנושא נהיגה בשיכרות
אינו בבחינת חוות דעת
משפטית ואינו משמש תחליף לייעוץ
משפטי של עורך דין תעבורה
======================


Share/Bookmark