עורך דין תעבורה אלגרנטי - על מהירות מופרזת

בית המשפט המחוזי בבאר שבע, קבע לאחרונה כי משטרת ישראל אינה מכיילת כנדרש את מכשירי הממל"ז והמולטנובה - וזיכה את הנאשם מכל אשמה. לפיכך, אם נתפסתם על מהירות – צרו קשר מיידי עם עו"ד אלגרנטי על מנת שיוכל לעזור גם לכם.


כללי

כיום משטרת ישראל אוכפת את עבירת המהירות ב- 3 מכשירים עיקריים:


 1. ממל"ז – מד מהירות לייזר
 2. מצלמת מולטנובה – 6F/6FA
 3. הדבורה.

ממל"ז

משטרת ישראל נוטה לעשות שימוש תכוף למדיי בממל"ז (הידוע גם "כאקדח הלייזר) לאכיפת עבירת מהירות מופרזת. על השוטר המפעיל לכוון את נקודת הלייזר האדומה אל אזור לוחית הרישוי של הרכב במשך 1/3 שנייה כדי לקבל קריאה מהמכשיר. על פי פסיקת בית המשפט העליון, הוגבל מרחק המדידה ל- 300 מטרים בלבד (אלא אם קיימת חצובה – שאינה נמצאת ברשות המשטרה). בנוסף, על השוטר להפחית 5 קמ"ש מהמהירות שנמדדה.


מה כדאי לדעת על הממל"ז

 1. אסור להפעילו בגשם
 2. בהפעלת לילה ניתן להפעיל ממל"ז – חובה על קטע האכיפה להיות מואר
 3. בהפעלת לילה- חובה על הרכב הנמדד להיות בודד בקטע האכיפה
 4. מרחק המדידה – עד 300 מטר בלבד.

תפס אותי שוטר עם ממל"ז  מה ניתן לעשות?

 1. במידה והנכם סבורים כי לא ביצעתם עבירה – ציינו מפורשות בפני השוטר:  "נסעתי כחוק" או "לא ביצעתי עבירה"

 2. במידה והינכם סבורים כי הרכב שנסע לצידכם הוא שביצע את העבירה – ציינו זאת בפני השוטר . במידה ומדובר באכיפה בשעת לילה במידה ויוכח כי נסעו לצידכם רכבים – ניתן יהיה לבטל את הדוח.

 3. דירשו לראות את מרחק המדידה – במידה ותגלו כי מרחק המדידה המופיע על גבי צד המכשיר גדול מ-300 מטר – סימן שהשוטר פעל בניגוד לנהלים. עימדו על זכותכם שהדבר יופיע בדוח (בדברי הנהג) ואז ניתן יהיה לבטל את הדוח.


  מולטנובה

  מולטנובה הינה מצלמת מהירות המוצבת על גבי עמודים נייחים המוצבים בצידי הכביש (6FA) או שלחילופין מותקנת על גבי ניידות (6F) . המולטנובה הינה מצלמת רדאר המתבססת על אפקט הדופלר. המצלמה תפעל במידה ורכב חצה את אלומת הקרן במהירות העולה על סף המהירות שנקבע מראש במצלמה.


  נתפסתי על ידי מצלמת מהירות (מולטנובה) - מה ניתן לעשות?

 1. במידה והנך בעל הרכב – בדוק האם חלפו יותר מ-4 חודשים ממועד ביצוע העבירה ועד למועד משלוח הדוח? במידה והתשובה חיובית – קרוב לוודאי שניתן יהיה לבטל את הדוח מחמת התיישנות.
 2. במידה ואינך בעל הרכב – בדוק האם חלפה למעלה משנה החל ממועד ביצוע העבירה ועד למועד משלוח הדוח? במידה והתשובה חיובית – קרוב לוודאי שניתן יהיה לבטל את הדוח מחמת התיישנות.
 3. רצוי לבקש לראות את התמונה – לעיתים ניתן לגלות שלא רכבכם הוא שהפעיל את המצלמה אלא רכב אחר אשר נסע בסמוך.
 4. צור קשר מיידי עם עורך דין תעבורה אלגרנטי היודע להלחם במשטרה בכלים נוספים ומגוונים המתבססים בין היתר על תקיפת הצד הטכני של המצלמה: כיול, תחזוקה, תקינות התמונה וכיו"ב.


דבורה

הדבורה הינו מכשיר לאכיפת מהירות המותקן בניידות והמתבסס על אפקט הדופלר. הדבורה מסוגלת לקלוט רכב ממרחק גדול למדיי- למעלה מקילומטר וזאת גם אם אין לשוטר קשר עין רצוף עם הרכב הנמדד. באמצעות הדבורה יכול השוטר לקלוט רכב הנוסע במקביל אליו או אפילו בנתיב הנגדי בתנועה מולו – זאת באמצעות הפעלת אנטנות שונות המותקנות בניידת.


תפס אותי שוטר עם דבורה - מה ניתן לעשות?
 1. במידה והנך סבור כי לא ביצעת עבירה – ציין מפורשות בפני השוטר : "נסעתי כחוק" או "לא ביצעתי עבירה".
 2. במידה והינך סבור כי הרכב שנסע לצידכם / הרכב העוקף הוא שביצע את העבירה – ציין זאת בפני השוטר.
 3. במידה ובשולי הכביש נסעה רכבת/ רכב אחר – ציינו זאת בפני השוטר שכן יתכן כי הרכב האחר הוא שנקלט על ידי הדבורה ולא אתם!
 4. צור קשר מיידי עם עורך דין תעבורה אלגרנטי המשתמש לא פעם בשיטת תקיפה יחודית הכוללת קריאת תיגר על תחזוקת המכשיר, כיולו וכיו"ב,  על מנת שיחלצך מהעונשים הכבדים הצפויים לך על פי החוק.

Share/Bookmark